Jak zbudować związek?

1241

Samotność to jedna z największych zmór dzisiejszych czasów. Mimo natłoku ludzi często nie znajdujemy wsparcia nawet w najbliższych. Dlatego po znalezieniu drugiej połówki należy się postara, aby nie zaprzepaścić danej nam szansy. Dobrze działający związek zmniejsza poczucie samotności, niweluje stres, daje szczęście, a nawet wydłuża życie. Nie istnieje jednak związek idealny ani magiczna receptura mająca ułatwić budowanie związku. Wszystko, co wartościowe musi wiązać się z ciężką pracą nad sobą i swoimi nawykami.

Jak zbudować związek?

Intymność, namiętność i zobowiązanie, czyli z czego składa się miłość

Od dziecka uczy się nas, że najważniejszym aspektem dobrego związku jest właśnie miłość. Jej definicja jednak nie jest już taka prosta – dla każdego może znaczyć coś innego. Z pomocą przychodzi ze swoimi badaniami prof. dr hab. Bogdan Wojciszke w swojej książce „Psychologia miłości”. Uczy on, że miłość składa się z tych trzech elementów pojawiających się w różnej częstotliwości na różnych etapach związku. Namiętność najszybciej na początku trwania związku a zobowiązanie do utrzymania związku rośnie w czasie.

Co jest najważniejsze w budowaniu dobrego związku?

Okazuje się, że to intymność jest najważniejsza dla naszego szczęścia. Daje ona poczucie bliskości i zaufania do drugiej osoby. Bardzo ważne są długie, szczere rozmowy i wspólne spędzanie czasu. Zawsze warto zakłada, że druga osoba chce naszego dobra i ma dobre intencje względem nas. Dzięki temu pozbędziemy się wielu niepotrzebnych kłótni i wyrzutów. Intymność rośnie z czasem i wymaga pracy i zapoznania się z językiem miłości drugiej osoby, aby wiedzieć jakiego wsparcia od nas oczekuje. Kiedy doradzi, a kiedy dać spokój i przestrzeń? Kupić drogi zegarek, czy zabrać na wycieczkę? Jak rozdzielić obowiązki w domu? Wiedza o drugiej osobie zbliża do siebie i buduje poczucie intymności.

Zakochanie, a związek kompletny

Zauroczenie często jest mylone z miłością i zaangażowaniem. Pary, które decydują się na ślub trzy miesiące po poznaniu, najczęściej kończą się rozwodami. W pierwszej fazie zakochania idealizujemy partnera i staramy się przybliżyć mu nieba. Kiedy pierwsze motylki w brzuchu opadną, okazuje się, że partner posiada również wady, których wcześniej nie dostrzegaliśmy. Nie przynosi nam codziennie kwiatów, a na dodatek jest okropnie marudny. Miłość wymaga zaakceptowania zalet i wad partnera. Jest to ważny krok w budowaniu związku, aby być całkowicie w zgodzie z sobą i wadami swojego ukochanego.

Co mam zrobi, aby stworzyć szczęśliwy związek?

Czas pozbyć się wygórowanych wymagań, które wpajają nam od dziecka bajki, filmy i seriale. W życiu nie ma księcia na białym koniu i szczęśliwego zakończenia zaraz po wyjściu z kościoła. Należy poświęcić się dla drugiej osoby i wysłuchać jej, zamiast patrzeć w telefon. Przytulić ją kiedy się tego nie spodziewa i zapewni, że jest dla Ciebie najważniejsza. Posprzątać w domu, przynieść śniadanie do pracy lub rozśmieszyć kiedy ma zły dzień. Takie małe gesty sprawiają, że życie i związki stają się piękniejsze i pełniejsze. Najwyższy czas odłożyć poradniki i skupić się na ukochanej osobie.

źródło: https://tvporno.pl